Naposledy zobrazené


Drevené podlahy od slovenského výrobcu

Drevené podlahy SAXOPARKET sú vhodné aj na podlahové kúrenie, sú spracované profesionálne s dôrazom na predpísanú kvalitu . Naše podlahy sa dajú lepiť celoplošne alebo na pero-drážku (plávajúca podlaha).

 

KONŠTRUKCIA

1./ Vrchná vrstva (nášľapná) – najtvrdšia vrstva vyrobená z dubovej dosky alebo trojlamely, tvorí hlavnú časť ceny v závislosti od rozmeru a vzhľadového zaradenia do 3 skupín.

2./ Stredná vrstva (jadro) – priečne ukladaná vrstva radiálne rezaných smrekových lamiel.

3./ Spodná vrstva – smreková protiťahová dýha, ktorá zabezpečuje stabilitu lepeného sendviča.

skladba_podlahy

LEPENIE

Všetky 3 vrstvy drevenej podlahy sú zalisované do sendviča polyuretánovým ECO 3D lepidlom, zabezpečujúcim pružný lepený spoj. Lepidlo je hygienicky nezávadné.

POVRCHOVA ÚPRAVA

Zalepený sendvič sa brúsi obojstranne na určenú hrúbku s toleranciou 0,25 mm. Profiluje sa frézami so špeciálnymi diamantovými nástrojmi, ktoré frézujú profil pero-drážka a po všetkých stranách je mierne skosená hrana tzv. fazetka. Povrchová úprava ďalej prevedená brúsením – vyhladí prirodzenú štruktúru, kartáčovaním abralonovými kotúčmi – vyzdvihne kresbu dreva do hĺbky a olejo-voskovaním.

OLEJO-VOSKOVANIE

Na konečnú povrchovú úpravu používame olejo-vosk OSMO, ktorý je nanášaný niekoľkými nánosmi a vytvrdzovaný vzduchom. Olejo-vosk preniká hlboko do povrchu, odpudzuje vodu, špinu a veľmi dobre vykresľuje prirodzenú štruktúru dreva, tiež mu dáva možnosť prirodzene dýchať a chráni drevo natrvalo. Zostáva tak elastické, nevysychá a poskytuje príjemnú vnútornú klímu. Povrchy ošetrené olejo-voskami OSMO sú pre ľudí i zvieratá neškodné. Kvapaliny a nečistoty možno veľmi ľahko utrieť. Poškodenie takejto podlahy sa dá odstrániť jemným prebrúsením a lokálnym nanesením vrstvy olejo-vosku, čo je výhodou týchto povrchov oproti lakovaným podlahám a laminátovým podlahám. Povrchy ošetrené olejo-voskami OSMO sú antistatické a nie sú samovznietiteľné. Výhodou olejo-voskovanej podlahy oproti lakovanej podlahe je, že povrch je matný, nie je zrkadlovo lesklý a preto na ňom nie je vidieť poškodenie alebo opotrebenie, ďalšími výhodami je jednoduchá údržba, dlhá životnosť a neporovnateľne lepší pocit pri dotyku.

 

 

Triediť podľa: Názvu Zotriediť produkty podľa názvu produktu | Ceny Zotriediť produkty podľa ceny produktu | Odporúčania Zotriediť produkty podľa odporúčania
Štítok: